ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2009
Εντυπωσιακός κατά διαστήματα ο Όμηρος συνέτριψε με 5-0 τον Προμηθέα Γαυρολίμνης, σε ένα παιχνίδι όπου σύμφωνα με τις ευκαιρίες που δημιούργησε θα μπορούμε να έχει διπλάσιο σκορ.
Η ομάδα του Νεοχωρίου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο έφτασε στο 10΄ το σκορ να είναι 2-0 και στο 23΄ 3-0, χάνοντας σωρεία ευκαιριών και έχοντας και δοκάρι στο 41΄ με τον Τρικαλινό, έκλεισε με αυτό το σκορ στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο θελήσαμε να δούμε και κάποια άλλα πράγματα, αφού μας το επέτρεψε το σκορ, έπεσε λίγο ο ρυθμός, αλλά  υπήρχαν και εδώ διαστήματα που η ομάδα ήταν πολύ καλή. Πέτυχε ακόμη δύο τέρματα και για 15΄ έσβησε εντελώς το ρυθμό της, προσπαθόντας να έχει κυκλοφορία της μπάλας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Όμηρος είχε 18 τελικές προσπάθειες.
Οι σκόρερ ήταν Μπαλωμένος ( 2 ), Λαγός (πέναλτι), Τρικαλινός και Καρατζογιάννης.
Ο κόσμος ήταν πάλι παρών τον ευχαριστούμε και η ομάδα του το ανταπέδωσε με την καλή εμφάνιση και το σκορ.