ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Κυριακή 29 Απριλίου 2012
Είναι οριστικό, η πρεμιέρα των αγώνων μπαράζ θα είναι στις 20 Μαΐου ημέρα Κυριακή όπου ο Άρης στο δημοτικό στάδιο Αιτωλικού θα αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή της Άρτας Αετό Διασέλου.
Η ομάδα συνεχίζει την προετοιμασία για την πρεμιέρα και στα πλαίσια αυτής αντιμετώπισε σήμερα στο Νεοχώρι την ομάδα της Παραβόλας την οποία και νίκησε με σκορ 5-2. Δεν αγωνίστηκαν οι Καλοκαίρης, Γρηγοριάδης, Σπυρόπουλος, Αρέτας και Χονδρογιάννης. Ο Άρης έδειξε πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο και προηγήθηκε με 4-0. Οι αλλαγές του ημιχρόνου έριξαν τον ρυθμό, αλλά σε γενικές γραμμές η εικόνα της ομάδας ήταν ικανοποιητική. Οι προπονήσεις θα συνεχιστούν αύριο Δευτέρα, την Τρίτη θα υπάρχει ρεπό, θα επανέλθουν οι ποδοσφαιριστές την Τετάρτη και θα συνεχίσουν Πέμπτη και Παρασκευή. Το Σάββατο (αύριο θα οριστικοποιηθεί) η ομάδα πιθανότατα θα μεταβεί στην Πάτρα όπου και θα αντιμετωπίσει σε φιλικό παιχνίδι την ομάδα νέων της Παναχαικής.