ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011
Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλου πήρε ο Άρης επικρατώντας με σκορ 2-1 του αξιόμαχου Απόλλων Δοκιμίου που άφησε καλές εντυπώσεις. Η ομάδα του Άρη δεν είχε φρεσκάδα στο παιχνίδι της αφού η προετοιμασία τελείωσε την Παρασκευή και η αποδοσή της κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα. Σαφώς είχε την υπεροχή δημιούργησε ευκαιρίες, όμως δεν είχε ρυθμό και ταχύτητα. Στο σημερινό παιχνίδι δεν αγωνίσθηκαν οι Γιάκος, Πατσέας και Γρηγοριάδης ενώ ο Καβαλιέρης ένιωσε ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο και αντικαταστάθηκε προληπτικά. Αγωνίσθηκε για ένα ημίχρονο ο Ευθυμίου ο οποίος επανήλθε από ένα πρόβλημα που είχε στη μέση του. Τα τέρματα του Άρη πέτυχαν οι Ερινάλντο στο πρώτο μέρος, Λαγός στο δεύτερο, είχε δοκάρι στο τέλος του πρώτου μέρους ενώ ο Απόλλων μείωσε στις καθυστερήσεις με χτύπημα φάουλ.
Μετά τον αγώνα κυπέλου από αύριο ξεκινάει η προετοιμασία του Άρη για το πρώτο παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο το Καινούριο στο Αιτωλικό.