ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2010
Την ήττα γνώρισε ο Όμηρος στην πρεμιέρα του περιφερειακού πρωταθλήματος στην Πρέβεζα με σκορ 1-0 με τέρμα που πέτυχε στο 2΄ ο Μπρούβας. Στην ουσία ο Όμηρος αναγκάστηκε σε ήττα αφού παρά την πολύ καλή του εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο μέρος το διαιτητικό τρίο από την Κέρκυρα έκανε ότι μπορούσε για να φύγει ο Όμηρος ηττημένος από το γήπεδο. Άφησε την ομάδα χωρίς λόγο με δέκα παίκτες στο 65΄ και με εννέα από το 73΄ αποβάλοντας τους Μιχάλη και Τσαγιάννη για δικού του λόγους. Παρόλα αυτά ακόμη και με εννέα ποδοσφαιριστές ο Όμηρος έπαιζε σχεδόν μονότερμα την Πρέβεζα αγγίζοντας την ισοφάριση δύο φορές στις καθυστερήσεις του αγώνα με μεγάλες ευκαιρίες.Αξίζουν συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές για την συγκλονιστική τους προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους κάτι που παραδέχτηκαν και οι ίδιοι οι Πρεβεζάνοι, πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό για την ισοφάριση και είναι κρίμα που δεν πήραν τουλάχιστον τον βαθμό, αφού βρέθηκε στο δρόμο τους ο συγκεκριμένος διαιτητής να τους κλέψει αυτό που άξιζαν.
Το χειρότερο από την ήττα ήταν οι αποβολές σημαντικών παικτών που θα απουσιάσουν από το επόμενο παιχνίδι με τον Όλυμπο.
Ωφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο κόσμο του Νεοχωρίου γύρω στα 100 άτομα που ακολούθησαν την ομάδα στην Πρέβεζα και την ενίσχυσαν με την παρουσία τους.