ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Πέμπτη 4 Οκτωβρίου 2012
Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε ο Άρης στο Λάππα με αντίπαλο τον τοπικό Ατρόμητο. Η ομάδα του Άρη είχε καλή παρουσία και το σκορ διαμορφώθηκε από το 75΄ όπου είχαν πραγματοποιηθεί ήδη δέκα αλλαγές με αποτέλεσμα να χαθεί η συνοχή. Ο Άρης προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Γαβρίνα. Κοντά στη λήξη του ημιχρόνου το Λάππα ισοφάρισε με χτύπημα πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Κουτρούλης μετά από κακή συνεννόηση με την άμυνα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και πίεσε τον Άρη στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο. Από εκεί και πέρα ο Άρης ισορρόπησε το παιχνίδι και το ημίχρονο έληξε με 1-1. Στο πρώτο εικοσιπεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης ήταν πολύ καλός δημιούργησε προϋποθέσεις να πετύχει τέρμα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δεν απειλήθηκε. Μετά οι πολλές αλλαγές δημιούργησαν πρόβλημα συνοχής σε αντίθεση με τον αντίπαλο όπου δεν έκανε πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα ο Άρης να δεχθεί ένα γολ στο 76΄ και ένα στο 89΄.
Η γενική εικόνα ήταν καλή απέναντι σε μία ομάδα η οποία υπολογίζεται στον έκτο όμιλο να βρίσκεται στην πρώτη τριάδα. Έπαιξε όλο το παιχνίδι αν και ανέτοιμος ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Κουτρούλης, όπως επίσης για πρώτη φορά αγωνίστηκε για ένα μισάωρο περίπου και ο Σωτήρης Κόκκαλης. Για τον Άρη σήμερα αγωνίστηκαν εικοσιτρείς ποδοσφαιριστές, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Καβαλιέρη..
Επόμενο παιχνίδι είναι την Κυριακή στα Σαγέικα με τον Εθνικό.