ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Δευτέρα 1 Μαρτίου 2010
Φιλικό παιχνίδι έδωσε η ομάδα του Ομήρου σήμερα στο emileon sport center με τον Παναιτωλικό όπου ηττήθηκε με σκορ 7-1. Με την ομάδα του Παναιτωλικού αγωνίστηκαν όσοι δεν έπαιξαν χθες στο νικήφόρο παιχνίδι με το Αιγάλεο. Ήταν ένα παιχνίδι εμπειριών για τον Όμηρο, αφού είχε να αντιμετωπίσει επαγγελματίες που αγωνίζονται στη Β΄  Εθνική κατηγορία. Σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα του Ομήρου στάθηκε καλά, και παρά το γεγονός ότι πριν δύο μέρες υπήρχε αγώνας πρωταθλήματος οι ποδοσφαιριστές το ευχαριστήθηκαν και είχαν αρκετά καλή παρουσία. Φροντίσαμε τα παιδιά που αγωνίστηκαν ενενήντα λεπτά το Σάββατο να μην έχουν παραπάνω από σαράντα πέντε λεπτά συμμετοχής, μοιράζοντάς τους στα δύο ημίχρονα. Οι μόνοι που δεν υπήρχε η δυνατότητα να αλλάξουν ήταν οι Μπούσγος και Κάκκος Χ. Το γκολ του Ομήρου πέτυχε ο Μπαλωμένος με χτύπημα πέναλτι. Το μόνο αρνητικό ήταν ένα χτύπημα που δέχθηκε ο τερματοφύλακας Ευθυμίου στο κεφάλι και αποχώρησε αφού ζαλιζόταν.
Αύριο οι ποδοσφαιριστές του Ομήρου θα έχουν ρεπό και θα επανέλθουν στις προπονήσεις την Τετάρτη.