ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Πέμπτη 23 Απριλίου 2009
Πιστοποιώντας την ανωτερότητά του ο Όμηρος επικράτησε του Καινουρίου με σκορ 2-0 με τέρματα των Καρατζογιάννη και Κούστα Κ. στο δεύτερο ημίχρονο. Στο παιχνίδι ο Όμηρος έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες και σίγουρα θα μπορούσε να πετύχει πολύ περισσότερα γκολ. Η απόδοση του Ομήρου ήταν αρκετά καλή και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι τη σημείωση του δεύτερου γκολ. Από το σημείο εκείνο και μετά το Καινούριο έκανε κάποιες φάσεις και είχε ένα δοκάρι σε σέντρα που βγήκε σουτ του Ασημακόπουλου. Μέχρι τότε η μόνη φάση που είχε κάνει ήταν ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ του Δάρλα στις αρχές του αγώνα, όμως το πλασέ του μπλόκαρε ο Κούστας Λ.
Πλέον ο Όμηρος ελπίζει για την παραμονή παρά το γεγονός ότι χρειάζετε μόνο νίκη στο Καινούριο. Η εικόνα όμως των τριων παιχνιδιών με το Καινούριο δείχνει ότι ο Όμηρος είναι σε θέση να πάρει τη νίκη.