ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

εορτολόγιο

Από το Blogger.
Κυριακή 29 Μαρτίου 2009
Ένα παιχνίδι που το είχε στα χέρια του έχασε ο Όμηρος και μάλιστα δεχόμενος τέσσερα τέρματα, τη στιγμή που στο ημίχρονο προηγούνταν με 1-2. Τελικά έχασε με 4-2, δωρίζοντας και τα τέσσερα τέρματα που έβαλε; η Σταμνά. Απίστευτα ατομικά λάθη στην άμυνα που ούτε ομάδες παιδικού πρωταθλήματος δεν κάνουν έδωσαν την δυνατότητα στην Σταμνά που φαινόταν καταδικασμένη σε ήττα, να φτάσει σε περιφανή νίκη. Οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ο Όμηρος ήταν καλύτερος και δίκαια προηγούνταν με 2-1, που θα μπορούσε να είναι και 3-1 αν ο Διαιτητής Παναγιωτόπουλος Β. δεν έκλεινε τα μάτια σε καταφανέστατη ανατροπή του Τσιφοπανόπουλου. Παρόλα αυτά το γκολ που προηγήθηκε η Σταμνά ήταν από ατομικό λάθος. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σταμνά ανέβασε την αποδοσή της, χωρίς να μπορεί να απειλήσει. Αυτό που δεν μπορούσαν αυτοί το κάναμε εμείς. Με απίστευτα λάθη τους δώσαμε τρία τέρματα με αποτέλεσμα ο Όμηρος να παίζει το πλεονέκτημα έδρας στο τελευταίο παιχνίδι με το Καινούριο στο Νεοχώρι το ερχόμενο Σάββατο.
Οφείλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τον κόσμο που ακολούθησε σε αυτό το παιχνίδι, για την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου και να τα δώσουμε όλα το Σάββατο ώστε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς και το πλεονέκτημα έδρας.